• Jak dlouho bude trvat výroba sandálů?
  Sandále vyrábím ručně. Není to rychlé jako koupit v obchodě boty ušité v Asii. Naštěstí to není ani tak nekvalitní 🙂 Reálná doba zhotovení jednoho páru sandálů na míru trvá od 5 dnů do 4 týdnů. Doba odeslání od přijetí platby u standardních velikostí se pohybuje od 2 do 10 dnů. Napište nebo zavolejte pokud chcete znát aktuální možnosti.

 • Jsou pro mě boty vhodné ?
  Sandále jsem původně vyrobil pro lidi, kteří se nebojí přírody a chtějí být v kontaktu s jejími živly. Dnes mám ale mnoho spokojených zákazníků, kterým jde hlavně o přirozenou chůzi a ti je nosí všude. Do města, do lesa, na hory. Chodíš na boso? Nebo máš raději hrubé podrážky a vysoké podpatky? Začni s hrubším modelem, který má velmi pohodlnou, měkkou podrážku. Časem třeba přejdeš na tenčí verzi, která tlumí minimálně a umožňuje tak co nejvíce se přiblížit pocitu chůze naboso. Ani v jednom případě ale nehrozí propíchnutí ostrými kameny nebo střepem a obě varianty jsou vhodné i pro kontakt s vodou.

 • Jsou sandály pohodlné? Nebude mě šňůrka řezat?
  Provázek správně kolem nohy uvázaný, neřeže ani netlačí. Provázek drží sandál k noze ve třech bodech a váha podrážky je v těchto bodech rozložená. Samotná obuv váží asi jako kobliha – 60 až 90 gramů (dle varianty). Pokud nemáš přecitlivělou pokožku, noha provázku rychle přivykne.

 • Pro chůzi i pro běh ?
  Sandály Huarache jsou inspirovány sandály Tarahumarských běžců. Hodí se jak pro běžnou chůzi, tak pro běh, jak ve městě, tak v přírodě.

 • Proč nemají mé kožené sandále konstantí barvu?
  Když se ke mně dostane kůže, mám k ní respekt. Kůži neberu jako obyčejný materiál, vážím si ho a šetřím s ním. Využívám každý kousek, který můžu. Kůže je přírodní materiál – nikdy nebude mít stejný vzor, struktura a barvu po celé ploše. Proto i kožené sandále, které vyrábím, mohou mít odchylky v tomto smyslu. Není to vada, je to přirozené. Při nošení sandálů se kůže začne tvarovat podle nohy. Začne reagovat na slaný pot, a v některých místech tak začne přirozeně tmavnout. Postupem času určitě získá i pár šrámů. Kůže zraje do krásy!

 • Jak mám o kůži pečovat?
  Očistěte povrch jemným kartáčováním, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Vyvarujte se rozmáčení povrchu obuvi. Pokud dojde k promáčení, nesušte obuv na přímém slunci, či u velkého zdroje tepla, dochází tak k deformaci kůže. Suchá kůže má tendenci praskat. Jednou za sezónu, nebo dle vlastního uvážení, opakujte ošetření přírodními prostředky, které obsahují přírodní oleje či vosk. Tyto prostředky dávkujte velmi mírně, aby nedošlo k nasáknutí kůže, povrch by se poté stal kluzkým. Vyvarujte se používání samoleštících prostředků, krémů a podobných produktů.

 • Používání a výběr druhu sandálu
  Pokud nevíš, kterou verzi zvolit nebo si nevíš rady s výběrem materiálu, neboj se mi napsat nebo zavolat. Sandály si vybíráš dle vlastního přesvědčení a zkušeností. Moje zkušenost je, že si volíte správně.

 • Za co platím ?
  Pravá přírodní kůže činěná bez chromu a dalších chemikálií, 100% lněná tkanina z Čech, podrážky a obuvnické potřeby ze Zlína, moje ruce.
  Podporuji lokální výrobu, šikovné české ruce nejsou mýtus. Materiály, které potřebuji k výrobě pochází z Česka, převážně z Moravy. Na co se shánět po výrobcích ze zahraničí, když je u nás vše a ve výborné kvalitě. Spolupracuji s českou továrnou na provazy a nitě, s českými koželužnami na Moravě, s obuvními potřebami ze Zlína. Při hledání kvalitních materiálů potkávám přátelské a kreativní lidi, kteří žijí svými řemesly. V dnešní době často trendům a okolnostem navzdory. Zakoupením mých výrobků podporujete i tyto lidi a oživování, znovuobjevování a rozvoj na Moravě.