Vlastnosti TARA sandals

aneb co všechno můžeš očekávat?

Sandále TARA jsou velmi lehké a ohebné a tudíž nanejvýš skladné.
Spodní část boty tvoří gumová podrážka se vzorem, stélka je z přírodní neleštěné kůže.
Obě části se od sebe už nikdy nehnou díky kvalitnímu voděodolnému obuvnickému lepidlu.

Přirozená chůze

Naše sandály poskytují dostatek prostoru chodidlu, napodobují tak chůzi na boso, která je pro člověka přirozená. Podrážka je tenká a ohebná, takže noha sama reaguje na terén a jednotlivé svaly se rovnoměrně posilují. Nošením barefoot bot zabraňujete lenošení Tvých chodidel!

Lehkost

Chodidlo chrání podrážka vážící pouze 60 gramů. Netřeba řešit ostré kameny, rozpálený asfalt ani těžký krok. Model classic s celkovou tloušťkou 5mm váží o pouhých 30 gramů více.

Skladnost

Boty jsou tak tenké a pružné, že je sbalíš do malé ruličky. Vejdou se všude a můžeš je tak mít po ruce kdykoli je třeba.

Voděodpudivost

Podrážka a stélka jsou spojeny voděodolným lepidlem, nemusíš se bát kaluží! Navíc plavou, a tak je při nechtěném vyzutí  nemusíš hledat na dně.

Chytrá konstrukce

V jednoduchosti je síla. Vázání je po stranách chráněno oušky, která se při obutí přizvednou a nedochází tak k odírání šňůry. Jediné místo, kde k opotřebení přirozeně dochází, je uzel pod palcem. Dodaný provázek s tímto svou délkou počítá, a stačí pouze uvázat uzel nový, zatavit zapalovačem (pouze při padákové šňůře) a okamžitě můžeš znovu nazout a vyrazit.

Padáková šňůra

Původně skutečně vytvořena jako nosná šňůra padáků, odkud si ponechala název. Díky svým skvělým vlastnostem ale záhy nalezla široké uplatnění. Vyniká zejména vysokou nosností (více jak ¼ tuny), odolností materiálu, a navíc je dostupná v bohaté škále barev. Svou univerzálností, kvalitou a výdrží se skvěle doplňuje s minimalistickým konceptem TARA sandals. Tkanice vyrobená z této šňůry je velmi příjemná na noze.

Kvalitní podrážka

U sandálů jsme zvlášť pečlivě testovali podrážku, na jejíž vlastnostech stojí velká část kvality sandálu. Výsledkem naší usilovné snahy je bota, jejíž podrážka neklouže a vzorek mizí velmi, velmi pomalu. A pro zajímavost – vyrábí nám je ve Zlíně!

Vyber si ty svoje

Tak co, líbí? Teď zbývá to nejtěžší rozhodnutí – jakou barvu si vybrat?